Какой будет перевод на польский язык?

01.03.2011 19:15:22

Sachbearbeitung

Koala
Witajcie! Czy mógłby mi ktoś pomóc w przetłumaczeniu słowa "Sachbearbeitung"? Słownik podaje, że "Sachbearbeiter" to referent, a jaki byłby polski odpowiednik słowa "Sachbearbeitung"?

01.03.2011 19:24:55

Re: Sachbearbeitung

Stenia
Kiedyś pracowałam w polsko-niemieckiej firmie, która słowo "Sachbearbeiter" tłumaczyła jako "pracownik merytoryczny". Myślę, że to trochę zależy od tego, czym dana firma, a zwłaszcza dany pracownik się zajmuje...

01.03.2011 19:33:42

Reef
Trochę zależy, w jakim kontekście to słowo jest użyte. Np. w zdaniu "Ich suche einen Job in der Sachbearbeitung" można by to przetłumaczyć jako "Szukam pracy jako referent". Ale generalnie oznacza to po prostu rozpatrywanie spraw / zajmowanie się sprawami. Np. w jakiejś instytucji może być szyld na drzwiach "Sachbearbeitung" oznaczający właśnie rozpatrywanie jakiś spraw, z tym że po polsku proponowałbym w przypadku tłumaczenia tego napisu dodać jeszcze informację, o jakie sprawy chodzi. Wydaje mi się, że język polski wymaga tutaj dodatkowego wyjaśnienia.

01.03.2011 19:37:20

Mareeek
"Ich suche einen Job in der Sachbearbeitung" - inna wersja tłumaczenia tego zdania to np.: Szukam pracy w referacie..." i tu dodać po polsku, jakim.

Интерфейс Deutsch | Ελληνικά | English | Español | Français | Italiano | Polski | Português | Русский | Slovenščina | Türkçe | 中文
Feedback