tercja
Tertia ж.

Одноязычные примеры (не проверены редакцией PONS)

польский
Wznowienie w hokeju na lodzie ma miejsce po każdej przerwie w grze oraz przy rozpoczynaniu wszystkich trzech tercji.
Dzieli się na 60 sekund, czyli 3600 tercji, czyli 216.000 kwart.
Wówczas gra zostaje przerwana i następuje wznowienie w tercji obronnej drużyny dokonującej wystrzelenia krążka.
W przypadku interwałów wielkich powstaje najpierw interwał mały (z tercji wielkiej powstaje tercja mała).
Tercja – pozaukładowa jednostka miary czasu oznaczająca jedną sześćdziesiątą część sekundy.
Za wygraną w regulaminowym czasie trwania meczu 3x20=60min trzy tercje – 2 punkty.
Tercja i kwinta akordu decydują o jego trybie (molowy, durowy, zmniejszony lub zwiększony).
Dystans każdego wyścigu dzielony jest na 3 tercje, a obowiązkowe pit-stopy można wykonać tylko w trakcie drugiej tercji.
Minor (mniejszy) odnosi się do tego samego tetrachordu z uwzględnieniem tercji małej.
U chłopców zachodzi obniżenie wysokości głosu przeciętnie o jedną oktawę, u dziewcząt zaś o tercję lub nawet mniej.

Хотели бы вы добавить слова, фразы или переводы?