Какой будет перевод на немецкий язык?

26.05.2014 22:39:46

Urlaubshaltung

izzz

słowo pozornie proste, jednak mam z nim problem.. "Urlaubshaltung".. Przetłumaczy ktoś? :)

07.07.2014 16:35:47

Re: Urlaubshaltung

herrk

izzz писал(а):słowo pozornie proste, jednak mam z nim problem.. "Urlaubshaltung".. Przetłumaczy ktoś? :)

zalezy od kontekstu! podaj przyklad!

13.07.2014 10:56:01

Re: Urlaubshaltung

krzysztof_slu

izzz писал(а):słowo pozornie proste, jednak mam z nim problem.. "Urlaubshaltung".. Przetłumaczy ktoś? :)

Chodzi glownie o "Urlop jego spedzanie" niby "rozrywka na wakacje" ale rozni sie w niemczech mowiac to mosisz dodac ze np. zastanawiasz sie nad "Rozrywka w czasie urlopu " a bardziej czasem jego spedzeniem ale glownie twardo rozumiejac po niemiecku a jest to rozumienie inne jak nasze jak wiemy .Rozwaz taka opcje "Urlaub to Urlop . w tym slowie ale zwroc uwage "tun" jest one czasem nie zrozumiale dla niemca poniewaz to tak jak bys mowila ze szarfniesz w trakcie urlopu cos "w tym czasie cos czynisz" jednoczesnie jak zuwarzylem niemiec oczekuje dalszej rozmowy lub nie czyli rozumie ze milo spedzisz czas wypoczynek ,zabawy lub zaciekawi sie jak ty swoj spedzisz jednak kazdy go spedza inaczej

Интерфейс Deutsch | Ελληνικά | English | Español | Français | Italiano | Polski | Português | Русский | Slovenščina | Türkçe | 中文