Какой будет перевод на польский язык?

05.03.2014 16:57:37

Symbole w słowniku

krzychuu

Witam serdecznie,

czy Ktoś mógłby mi wyjaśnić znaczenie symboli pojawiających się w słowniku GER-PL i ENG-PL? Mam tu na myśli skróty, np: vt, vi, jur, form, i tak dalej. Znaczenia części się domyślam ale, jako że nigdy nie zajmowałem się tłumaczeniami to większość jest dla mnie niestety niejasna.

Dzięki
Krzysiek

06.03.2014 21:55:13

Re: Symbole w słowniku

bozena147

krzychuu писал(а):Witam serdecznie,

czy Ktoś mógłby mi wyjaśnić znaczenie symboli pojawiających się w słowniku GER-PL i ENG-PL? Mam tu na myśli skróty, np: vt, vi, jur, form, i tak dalej. Znaczenia części się domyślam ale, jako że nigdy nie zajmowałem się tłumaczeniami to większość jest dla mnie niestety niejasna.

Dzięki
Krzysiek

vi - czasowik nieprzechodni
vt - czasownik przechodni
jur - termin prawniczy
ale wszystkie te objaśnienia znajdują się w słowniku

06.03.2014 22:36:01

krzychuu

bozena147 писал(а):
jur - termin prawniczy

Dziękuję za rozwinięcie. Używam dwóch słowników (DE-PL i EN-PL) wyłącznie w moim telefonie i tam niestety skróty te nie są wyjaśnione. :( Przeszukałem całą pomoc i nic na ten temat nie znalazłem. Czy jest jakaś strona www na której znajdę interesujące mnie informacje? Bo tych symboli jest znacznie więcej.

07.03.2014 12:02:02

bozena147

krzychuu писал(а):
bozena147 писал(а):
jur - termin prawniczy

Dziękuję za rozwinięcie. Używam dwóch słowników (DE-PL i EN-PL) wyłącznie w moim telefonie i tam niestety skróty te nie są wyjaśnione. :( Przeszukałem całą pomoc i nic na ten temat nie znalazłem. Czy jest jakaś strona www na której znajdę interesujące mnie informacje? Bo tych symboli jest znacznie więcej.

Jedyne co Ci mogę poradzić to żebyś wybrał się do biblioteki lub księgarni i w słowniku pol-niem zrobił sobie zdjęcie bo te skrót są uniwersalne

Интерфейс Deutsch | Ελληνικά | English | Español | Français | Italiano | Polski | Português | Русский | Slovenščina | Türkçe | 中文